PAJ Asistan Kongresi Duyurusu

Almanya'nın Frankfurt şehrinde Avrupa Pediatrik ve Adolesan Jinekoloji Derneği (EURAPAG) tarafından 15-16 Şubat 2019 tarihleri arasında bu yıl ilk defa sadece asistan eğitimine yönelik olarak iki günlük bir pediatrik ve adolesan jinekoloji asistan kongresi düzenlenmektedir.

EURAPAG, Avrupa'daki kadın hastalıkları ve doğum asistan eğitiminde kullanılmak üzere hazırlanmış bir pediatrik ve adolesan jinekoloji eğitim müfredatının oluşturulması amacıyla EBCOG (European Board and College of Obstetrics & Gynecology) ile birlikte çalışmalarını sürdürmektedir. Bu amaç doğrultusunda düzenlenecek olan bu kongreye tüm Avrupa'dan kadın hastalıkları ve doğum asistanları davet edilmiş olup program kapsamında bu alandaki önemli konular ile ilgili sunumlar, uzmanla buluşma oturumları ve spesifik atölye çalışmaları bulunacaktır.

Her oturumun başında asistanlar tarafından konu ile ilgili vaka sunumları yapılacaktır ve en iyi sunum ödülünü alan asistana 2020 EURAPAG kongresine katılım hakkı verilecektir. Bu kongreye ait bilgilendirme duyurusunun Türkiye'deki asistanlar ile de paylaşılması EURAPAG derneği tarafından uluslararası iletişim ağının genişletilmesi hedefi ile talep edilmiş olup kongreye ait tanıtım afişi ve bilimsel program için tıklayınız.

TJOD İstanbul
 
İletişim:   Doç. Dr. Özlem Dural

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

Detaylı program için tıklayınız.
EURAPAG