• Ana Sayfa
  • Arşiv
  • Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği İstanbul Şubesi Olağan Genel Kurulu

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği İstanbul Şubesi Olağan Genel Kurulu

>> Oy Kullanabilecek Üyelerin Listesi <<Değerli Meslektaşlarım,

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği İstanbul Şubesi Olağan Genel Kurulu , 21 Ağustos 2016 çoğunluk sağlanamadığı takdirde 28 Ağustos 2016 tarihinde (BU TARİHİ DİKKATE ALINIZ) 09:00-14:00 saatlerinde Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi, Kocatepe Salonu, İSTANBUL adresinde yapılacaktır. Oy verme işlemi saat 14:00 da tamamlanacaktır.

TJOD Genel Merkezi tarafından gönderilen yazıda bu seçimlerde bir defaya mahsus olmak üzere Anadolu yakasında çalışan ancak Anadolu Şubesine kayıtlarını yaptırmamış ve İstanbul Şubesinden ayrılmak için yazılı başvuru yapmamış TJOD İstanbul üyeleri de oy kullanabileceklerdir.

Oy kullanabilecek üyelerin listesi için tıklayınız. Lütfen isminizi kontrol ediniz. İsminizin listede olması gerektiğini düşünüyor ancak bulamıyor iseniz bizimle temasa geçin.

Saygılarımla

Dr. Bülent Urman
TJOD İstanbul Şubesi Başkanı

GÜNDEM
- Açılış
- İstiklal Marşı ve saygı duruşu
- Divan Heyeti seçimi
- Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu faaliyet raporunun okunması, tartışılması ve ibrası
- Yeni döneme ait bütçenin sunulması ve oylanması
- Yönetim Kurulu adaylarının sunumları
- Dernek organlarının ve delegelerin seçimi
- Dilek, temenniler ve kapanış

Nasıl oy kullanacağız?
Seçim 8 sandıkta oy kullanımı ile gerçekleştirilecektir. Üyeler soyadlarına göre belirlenen sandıklarda nüfus cüzdanlarını vererek aldıkları pusulalarını kullanarak oy verebileceklerdir. Daha çabuk oy kullanımını sağlamak ve yığılmaları önlemek amacıyla her sandık için iki oy yazım kabini düzenlenmiştir.

Yönetim Kurulu Oylaması:
TJOD İstanbul Şubesi'nde önümüzdeki 2 yıl için görev yapacak 11 kişi seçilecektir. Seçime liste halinde katılan gruplar dışında, isteyen ayrıca yönetim kurulu adayı olabilir. Oylamada üyeler listelere tümüyle oy verebilecekleri gibi, listelerden uygun buldukları adayları yazabilirler veya diğer adaylardan tercih yapabilirler. Bir listenin tamamını yazma zorunluluğu yoktur. Toplamda en fazla 11 kişi yazılabilir. Onbirden fazla isim yazıldığı takdirde oy geçersiz sayılır. Sonuçta oy sayımı sonrası en fazla oyu alan 11 kişi yönetim kurulunu oluşturur, diğer 11 kişi ise yedek üye olurlar.

Delege Seçimi
Seçimlerde 19 delege seçilecektir. Delegeler tarihi ilan edilecek ve Ankara'da yapılacak TJOD Genel Kurulu'nda, TJOD Genel Yönetim Kurulu'nun oluşması için oy kullanırlar. Daha sonra yapılacak olağan veya olağanüstü TJOD Genel Kurul toplantılarına katılıp, gerekirse oy kullanırlar. TJOD seçimlerinde Yönetim Kurulu ve diğer organlar için aday olabilirler.

Denetleme Kurulu
Önümüzdeki dönemde görev yapacak TJOD İstanbul Yönetim Kurulu'nun hesaplarını inceleme ve denetleme görevleri vardır. Üç kişiden oluşur.

Değerli meslektaşlarım seçimlerin camiamıza yararlı olmasını diler, hepinizi oylarınızı kullanmak üzere 28 Ağustos Pazar günü saat 09.00-14.00 arası seçimlere bekleriz.

Dr. Bülent Urman
26/07/2016
TJOD Istanbul YK Başkanı